+++blog do zabawy blogowaniem+++
Blog > Komentarze do wpisu
74. Książkowe wyzwanie 2015

Czytam oraz uprawiam żonglerkę definicjami.

Książka, której autorem jest kobieta Raja Alem Wszystkie drogi prowadzą do Mekki Fabuła zamotana jak plątanina zaułków, łatwo się pogubić - mi się udało ;) Warto przeczytać, pozycja nieoczywista.

Książka, ulubionego autora, której jeszcze nie przeczytałeś Walter Moers Labirynt Śniących Książek Sequel, czyli Hildegunst Rzeźbiarz Mitów wraca tam, gdzie był w części pierwszej. Tu zaczyna się opowieść...

Książka, która znajduje się na samym dole listy powieści, które chcesz przeczytać Norman Davies Zaginione Królestwa Zasadniczo nie tworzę list książek (ani tym bardziej powieści) które chciałabym przeczytać. Mogłabym na potrzeby Wyzwania stworzyc listę z jedną pozycją a znajdująca się na niej książka byłaby automatycznie ostatnią. Ale mam lepszy trik - książki które czytałam/czytam/będę tworzą stosik na komodzie przy łóżku. Na dole stosiku jest Norman, bo największy i najgrubszy. Done. W książce znajdziemy wybrane fragmenty z dziejów Europy, i dowiemy się że najbardziej angielska osobą w okolicach tronu brytyjskiego była niejaka Diana Spencer. W odróżnieniu od innych Gotha-Saxo-przybłędów :)

Książka, która liczy sobie więcej niż 100 lat  184 lata. Wiktor Hugo Katedra Marii Panny w Paryżu Z przewodnikiem z przeszłości wycieczka w przeszłość jeszcze dalszą. Stare i dobre

Powieść graficzna zapytany o to co to jest powieść graficzna wujek Gu podrzucił wśród wyników wyimek z formcia, gdzie stało 'chciałem zachęcić kogoś tam do gatunku wręczyłem to i to, a on mi na to >>przecież to zwykły komiks jest<<. No jak nie, jak tak ;) Bogusław Polch Maciej Parowski Jacek Rodek. Funky Koval. 

Książka, na podstawie której powstał film Stanisław Tym Ryś Film byl lepszy.

czwartek, 21 maja 2015, miedzymorze

Polecane wpisy